19
- Не можуть укласти подружжя чоловік до виповнення 18 (вісімнадцяти) років життя і жінка до виповнення 17 (сімнадцяти) років (див. Партикулярне право. Кан. 800, §1, ККСЦ).
- Статеве безсилля з боку чоловіка або жінки розриває подружжя з самої його природи (кан. 801, §1 ККСЦ), проте безплідність не забороняє подружжя, ані не розриває його (кан. 801, §3).
- Не може укласти подружжя той, хто зв’язаний вузлами попереднього подружжя (перебуває в законному подружжі) (кан. 802, §1 ККСЦ).
- Правосильно не можна укладати подружжя з нехрещеними (кан. 803, §1 ККСЦ).
- Не можна укладати подружжя з особою викраденою або хоч би затриманною з наміром одруження (кан. 806 ККСЦ).
- Не може вступити в подружжя той, хто заради подружжя з певною особою заподіяв смерть її супругові або власному супругові (кан. 807, §1 ККСЦ).
- Не можуть вступати у подружжя ті, хто мають кровне споріднення у прямій лінії (батьки ↔ діти ↔ внуки) (кан. 808, §1, ККСЦ); та у бічній лінії до четвертого ступеня включно (ІІ ступень – рідні брат/сестра; ІІІ ст. – дядько/тітка – племінник/племінниця; IVступень – двоюрідні брат/сестра) (кан. 808, §2, ККСЦ).
- Посвоячення розриває подружжя в будь-якому ступені прямої лінії (вдовець/вдова ↔ дочка/син з попереднього подружжя покійного партнера) і в другому ступені бічної лінії (вдовець/вдова ↔ сестра/брат покійного партнера) (кан. 809, §1 ККСЦ).
- Не можуть вступити в подружжя хресні батьки з похресниками або їх батьками, бо на підставі хрещення між ними виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя (кан. 811, §1 ККСЦ).
- Не можуть правосильно одружитися між собою ті, що є зв’язані правовим спорідненням, яке постало з усиновлення в прямій лінії (усиновлюючі батько/мати ↔ усиновлений/усиновлена) або в другому ступені бічної лінії (природні діти усиновлюючого/усиновлюючої ↔ усиновлений/усиновлена) (кан. 812, ККСЦ).